NAVIGAČNÍ POHÁR PETRA TUČKA 2017

Aeroklub Břeclav společně s LAA ČR a za podpory města Břeclav zve všechny soutěživé piloty ultralehkých letounů k navigační soutěži.

pozvanka-a4-nppt-3.jpg

Jak vypadá soutěžní den?

1. REGISTRACE na webu
Zaregistrujete se ideálně pár dní předem, pomocí webu ppt.laacr.cz. Zde nahlásíte letadlo, kategorii, jména pilota, navigátora a deklarujete si rychlost.
Navigátorem může být kdokoliv. Nemusí to být pilot, ani někdo z letiště, klidně kamarád.
Deklarovaná rychlost = touto rychlostí poletíte celý závod. Čím menší rychlost, tím máte víc času, ale zase musí být bezpečná, je třeba si nechat rezervu.

2. REGISTRACE na letišti
Pořadatel vyhradí místo na přihlášení a registraci do závodu. Nahlásíte se, podáte přihlášku, zaplatíte poplatek. Ti, kteří se registrovali přes web, platí 100 Kč/osobu, ti bez registrace 150 Kč/osobu. Obdržíte organizační pokyny.

3. BRIEFING
Obdržíte pokyny ke startu, závodu, přistání. Něco o počasí, prostě instrukce :)

4. STARTOVNÍ LISTINA
Bude vyvěšena po briefingu. Sestavuje ji pořadatel na základě vámi deklarovaných rychlostí v přihlášce. Podle rychlosti, kterou jste si zvolili, budete zařazeni do pořadníku v listině. Ta obsahuje čas, kdy dostanete zadání trati a čas vašeho startu. Nejdříve startují ti s nejvyšší deklarovanou rychlostí, potom ti pomalejší (abychom se nepředlétávali).

5. VYDÁNÍ ZADÁNÍ
V čase podle startovní listiny si dojdete za rozhodčím pro zadání, které dostáváte hodinu před startem. Dostanete zadání, mapku trati, sadu fotek, logger.

Zadání = definuje otočné body a jejich vzdálenost, délku tratě, systém bodování
Mapka trati = trať, kterou poletíte, cca 120 km
Fotky = na trati se nacházejí fotobody, které cestou hledáte a zaznamenáváte do mapky
Logger = zařízení, které během letu zaznamenává vaši výšku a polohu

6. PŘEDLETOVÁ PŘÍPRAVA
Od doby, kdy dostanete zadání, máte do startu čas jednu hodinu. Během ní se seznamujete s tratí, připravujete si letadlo, umísťujete logger...co je třeba. Doporučuji si sepsat checklist, jelikož je toho hodně a člověk je roztěkaný a v zápalu soutěže a neví co dřív :)

7. LET
Cílem je proletět trať co možná nejpřesněji dle mapky na vámi deklarované rychlosti. Cestou hledat fotobody a znaky. Znaky být můžou, ale nemusí. Sestavují se podél tratě z bílých plachet do různých tvarů. Záleží na pořadateli. Když nějaký uvidíte, zaznamenáte přesně jeho polohu do mapky.

8. PŘISTÁNÍ
Přistání je bodované. Simuluje přistání na letadlové lodi. Na letišti bude vytyčen tento přistávací deck a podle toho kam se vám podaří přistát, dostanete body. Netřeba se snažit za každou cenu přistát do vytyčeného. Je to jen takový bonus :)

9. PO PŘISTÁNÍ
Po přistání se s nikým nebavíme a jdeme za rozhodčím, kterému odevzdáme logger. Řeknete si, kde jste co našli a nenašli a můžete mrknout na záznam vašeho letu. Umístění fotobodů, znaků a tratě obecně kontroluje rozhodčí.

10. VYHODNOCENÍ
Rozhodčí vyhodnotí lety a podle dosažených bodů se vyhlásí vítězové, něco se popije a povykládá :)

Příklad fotobodů:

02-fotobody1.png

Příklady znaků:

03-znaky1.png

Přistávací deck:

01-deck1.png

Podrobnější informace jsou uvedeny ve sportovním řádu:
www.laacr.cz/svazul/stranky/sport/sportovni-rad.aspx

Vytisknout stránku Vytisknout stránkupublikováno 25. 04. 2017, zobrazeno 1224x, dnes 1x

RSSFacebookVytisknout stránkuMapa stránek · © 2009 - 2017 Aeroklub Břeclav · Počet návštěv: 1331859 (1224)