Právní postavení Aeroklubu Břeclav

Aeroklub Břeclav je dobrovolným, samostatným a nezávislým sdružením (spolkem) fyzických osob, sdružujícím zájemce o letecký a parašutistický sport, včetně zájemců o modelářství.
Aeroklub Břeclav je právnickou osobou a je oprávněn svým jménem nabývat práv a zavazovat se.
Aeroklub Břeclav se řídí zákonem č. 89/2012 Sb. (Občanský zákoník), ve znění pozdějších předpisů.
Aeroklub Břeclav je jedním ze zakládajícíh členů celorepublikové organizace Aeroklubu České Republiky (AeČR), dřívější (AČM).

Jsme jedním z Aeroklubů v České republice, který provozuje veřejné vnitrostátní letiště. Tímto způsobem zároveň přispíváme k provozuschopnosti a údržbě letištní infrastruktury České republiky.

Cíle a činnosti Aeroklubu Břeclav

Aeroklub Břeclav, s podstatou veřejně prospěšné činnosti, v souladu s platnými právními předpisy v rámci své hlavní činnosti:
- provozuje sport a tělovýchovu v oblasti leteckých sportů a modelářství,
- pracuje s dětmi a mládeží v péči o jejich sportovní výchovu,
- vzdělává a školí v oblasti leteckého sportu,
- organizuje a pořádá letecké sportovní akce,
- propaguje sportovní letectví a parašutismus a další zájmové letecké aktivity,
- realizuje projekty směřující k navýšení počtu aktivně sportující veřejnosti,
- umožňuje a provádí svým členům a čekatelům výcvik a sportovní činnost v leteckých sportech,

Aeroklub Břeclav v souladu s platnými právními předpisy provádí následující hospodářské činnosti s cílem využití zisku pro rozvoj své hlavní činnosti:
- provádí letecký a parašutistický výcvik v letecké škole,
- provozuje letecké činnosti v ČR i zahraničí za úplatu a to v rozsahu povolení příslušného leteckého úřadu,
- v rozsahu povoleném příslušným živnostenským úřadem provozuje výrobní, opravárenskou a jinou podnikatelskou činnost.

Jedním ze způsobů začlenění do společenského života je pořádání dětského dne, spojeného s Dnem otevřených dveří nebo Leteckým dnem, nebo pořádáním Mistrovství České republiky v akrobacii letadel. Na těchto akcích rádi přivítáme všechny zájemce a příznivce létání ať přijdete, přijedete, nebo přiletíte.

Aeroklub Břeclav provozuje kluzáky, motorové letadla a ultralehké letadla, na kterých provádíme výcvik svých členů, výkonnostně létáme a soutěžíme (viz CPSka).

Členská základna Aeroklubu

Členská základna Aeroklubu Břeclav čítá k dnešnímu dni celkem 67 osob, z toho je 55 členů (z toho 3 čestní členové) a 12 čekatelů na členství, 53 létajících a 14 nelétajících. Z toho ženy jsou zastoupeny v počtu 5. Někteří vlastní kvalifikaci pro kluzáky (37), kvalifikace na motorová letadla (12) a ultralehká letadla (24).

Rádi přivítáme další zájemce o členství a výcvik v našem Aeroklubu. Zájemci se mohou přihlásit osobně na letišti, nebo nás kontaktovat pomocí kontaktního formuláře, popř. zaslat přímý e-mail na Aeroklub Břeclav. Přijímací procedura začíná vyplněním formuláře Žádost o členství a výcvik. Tento formulář si můžete vytisknout, vyplnit, podepsat a žádost osobně doručit přímo na letišti. U žadatelů mladších 18 let je nutný podpis zákonného zástupce, který se musí dostavit s žadatelem na letiště a osobně podepsat žádost před funkcionářem Aeroklubu jako ověřovatelem podpisu, nebo nechat podpis rodiče úředně ověřit na matrice. Na nejbližším zasedání rady Aeroklubu se rozhodne o přijetí zájemce. Pokud je zájemci vyhověno, udělí mu rada status čekatele na členství v Aeroklubu, ve kterém zůstává minimálně 2 roky. Po této min. lhůtě může být členskou schůzí přijat za člena Aeroklubu. Status čekatele má téměř stejné všechny práva a povinnosti jako člen, vyjma dvou práv a to hlasovat na členských schůzích, volit a být volen do orgánů Aeroklubu.

Více fotografií (13)
Napsali o nás v tisku

Vytisknout stránku Vytisknout stránkupublikováno 01. 04. 2009, zobrazeno 14856x, dnes 7x

RSSFacebookVytisknout stránkuMapa stránek · © 2009 - 2017 Aeroklub Břeclav · Počet návštěv: 1254035 (14856)