Ochrana přírody

Sysel na letišti

Na naší letištní ploše se usídlil ohrožený živočišný druh sysel obecný (Spermophilus citellus). Aeroklubu se daří, ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR (více na AOPK ČR) při MŽP a fondů z EHP za pomoci jejich záchranných programů, udržovat příznivé podmínky pro jeho zdárný vývoj a rozmnožování.sysel.jpg

Vytisknout stránku Vytisknout stránkupublikováno 30. 03. 2009, zobrazeno 9141x, dnes 2x

RSSFacebookVytisknout stránkuMapa stránek · © 2009 - 2017 Aeroklub Břeclav · Počet návštěv: 1301354 (9141)