Podpora sportu

Aeroklub Břeclav funguje jako neziskové sdružení (spolek), podporující letecké sporty a parašutismus. Při hrazení nákladů na svoji sportovní činnost, na udržování vybavení a budov je Aeroklub odkázaný na poplatky a příspěvky od svých členů, na drobnou hospodářskou činnost (vyhlídkové lety, pronájem letadel, pozemku a reklamních ploch), na dotace, granty a dary.

Zákon o daních z příjmů právnických i fyzických osob umožňuje takovému poskytovateli odečíst darovanou částku jako odpočitatelnou položku ze základu daně z příjmů a to tak, že u právnických osob to je max. 10% a u fyzických osob je to max. 15%. Tedy zjednodušeně řečeno, místo do státního rozpočtu, kde s těmito penězi bývá nakládáno podivným a nesrozumitelným způsobem, věnujete tyto peníze přímo na leteckou sportovní činnost Aeroklubu a jeho rozvoj. A pokud budete chtít mít písemnou garanci jejich využití, může být sepsána darovací smlouva. Postup je takový, že v průběhu roku můžete poukázat na konto Aeroklubu zvolenou částku a na konci roku Vám Aeroklub vystaví potvrzení o darování, které uplatníte při ročním zúčtování daně z příjmů do výše procenta podle toho, zda se jedná o právnickou nebo fyzickou osobu.

Pokud máte zájem podpořit sportovní létání Aeroklubu a jeho další rozvoj finanční nebo jakoukoliv jinou formou, kontaktujte nás prostřednictvím kontaktních údajů, nebo nás navštivte o víkendu přímo na letišti. roll Těšíme se na spolupráci a přejeme hezký den red

Více fotografií (7324)
Nové fotografie

Vytisknout stránku Vytisknout stránkupublikováno 01. 04. 2009, zobrazeno 9249x, dnes 4x