Prodej leteckých pohonných hmot

Vážení zákazníci - piloti a vlastníci letadel, ministerstvo financí svou novelizací zákona č. 331/2014 Sb. stanovilo tak složité podmínky a postupy pro získávání povolení pro prodej benzínu AVGAS 100 LL bez SPD, díky nímž se nám, aktivistům v Aeroklubu, nevyplatí si toto povolení vyřizovat, proto Jedinou možností nadále zůstává prodej se SPD.

Litujeme, ale státní správa tím postavila proti sobě letecké zákony a výše zmíněný zákon v tom, že jeden nám nařizuje povinnost poskytovat služby, jako je prodej LPH a druhý zákon nám to prakticky znesnadňuje s oddůvodněním zamezování daňových úniků. Všichni víme, že už samotná SPD na pohonné hmoty do letadel, které nejezdí po cestách, je nesmysl, jedna letecká škola má osvobozený benzín od SPD, druhá nemá, a proto jejím zrušením u benzinu AVGAS 100 LL, JET A1, atd. by státní správa ušetřila více peněz za platy dalších potřebných úředníků, neúčinným bojem proti daňovým únikům, než je samotná vybraná SPD v tomto segmentu.
Chápeme, že se tím Vám, prozovatelům leteckých prací, zužuje akční rádius, ale s tím mohou udělat něco jenom zákonodárci, které si volíte.

V souladu s AIP AD4-LKBA-1 poskytujeme prodej PHM a olejů v omezené míře pouze v publikované době RADIO za cenu dle aktuálního ceníku Aeroklubu.

Vytisknout stránku Vytisknout stránkupublikováno 27. 03. 2009, zobrazeno 8905x, dnes 2x

RSSFacebookVytisknout stránkuMapa stránek · © 2009 - 2017 Aeroklub Břeclav · Počet návštěv: 1301354 (8905)