VFR - NIGHT s Z-143

6.4. jsem s Petrem Z. absolvoval neobyčejný let. Odlet z Břeclavi jsme naplánovali a uskutečnili po západu slunce, ale stále 5 minut před tzv. občanským soumrakem.

Noc v letectví začíná právě občanským soumrakem. Po odletu z LKBA jsme stoupali směrem na LKTB, což byl náš otočný bod, a aktivovali na Brno radar náš letový plán. Plán musí být podán na všechny mimoletištní lety v noci.

img_9629.jpg

Během prvního úseku jsme si užívali probíhající soumrak na levém boku a úplnou tmu na pravém. Jakmile jsme přeletěli Brno a otočili přímo na OTA (VOR na LKMT), tak jsme mířili do úplné tmy. A to doslova. Tu noc měsíc vycházel až hodně po půlnoci.

img_3465.jpg

img_3462.jpg

Někde u LKHN jsme začali klesat z cestovní hladiny 4500 ft alt na dlouhé finále rwy 22 LKMT.

img6556.jpg

Po přistání jsme se krátce zastavili v Elmontexu, který nám poskytl zázemí a ubytování a šli znovu do vzduchu.

img_5779.jpg

img_3472.jpg

Udělali jsme sérii okruhů, přičemž jsme byli jedno ze tří letadel, která současně okruhovala. Jednou jsme museli prodloužit v poloze po větru, protože přilétal nákladní B757. A takovým je lepší se zdaleka vyhnout.

Potom jsme ještě vyrazili na oblet Ostravy.

img9412.jpg

img_9841.jpg

img_2558.jpg

Po půlnoci se už šlo spát, protože brzy ráno nás čekal odlet zpět domů na zimní školení.

img_3480.jpg

img_3524.jpg

img_3531.jpg

Možná to bylo poprvé, co naše aeroklubové letadlo letělo v noci. Určitě to ale nebyl první takový let z našeho letiště. Díky, Petře, že jsi mě vzal s sebou!

Petr B.

Vytisknout stránku Vytisknout stránkupublikováno 02. 08. 2018, zobrazeno 580x, dnes 1x

RSSFacebookVytisknout stránkuMapa stránek · © 2009 - 2018 Aeroklub Břeclav · Počet návštěv: 1584350 (580)