Břeclavské Eso 2019 - výsledky

V sobotu 12. října 2019 se na letišti Břeclav uskutečnil další ročník již tradiční soutěže s názvem Břeclavské Eso.

Soutěžní disciplíny byly následující:

1) Hod granátem (gumovým) na přesnost. Hody měl každý soutěžící celkem tři a úkolem bylo, aby granát dopadl do vytyčeného čtvercového prostoru.

2) Střelba ze vzduchovky na terč - každý měl k dispozici tři rány.

3) Navijákový start v kluzáku a následné přistání na přesnost do vyhrazeného prostoru. Hodnotilo se, jak daleko od nulové čáry se zastavilo podvozkové kolo kluzáku, přičemž bylo zakázáno použití podvozkové brzdy. Záleželo tedy jen na pilotově šikovnosti a odhadu, kdy dosednout s kluzákem na zem a kdy při dojezdu použít aerodynamické brzdy, tak aby zastavil co možná nejpřesněji. Létalo se ve dvoumístném kluzáku Blaník a soutěžícím, kteří neměli s pilotováním kluzáku zkušenosti, ochotně pomohl náš instruktor :).

Po napínavém celodenním soutěžení první tři místa obsadili:

1. místo - Petr Hladík

2. místo - Roman Lengál

3. místo - Radek Zima

Výhercům gratulujeme!

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Fotogalerie

Stejně tak bychom rádi poděkovali všem zúčastněným, ať už členům aeroklubu či soutěžícím z řad veřejnosti, že vytvořili výbornou atmosféru po celý den soutěže. Doufáme, že jste si všichni tento den užili a těšíme se zase za rok na Břeclavském Esu!