Letecká škola

Chcete se stát opravdovým pilotem? Začněte s námi.

Přijímáme zájemce o výcvik pilota kluzáků a výcvik pilota ULL pro sezónu 2023.

Setkání zájemců o výcvik proběhne na letišti Břeclav v sobotu 18.2.2023 v 10:00. Registrace přijímáme prostřednictvím emailu na adrese info@aeroklubbreclav.cz

Výcvik soukromého pilota PPL(A) v roce 2023 neotevíráme.

Aeroklub Břeclav nabízí prostřednictvím své Letecké školy tyto základní výcviky:

Výcvik pilota lehkých sportovních letadel

U nás můžete absolvovat výcvik a získat průkaz soukromého pilota lehkých sportovních letadel - ultralightů. Je to letecký výcvik pro Ty, kteří chtějí létat především pro své vlastní potěšení a s minimálními náklady. Ve výcviku se naučíte základní letecké dovednosti a získáte oprávnění létat až dvoumístná ultralehká letadla.

Jak na to?

• Požádat Aeroklub o přijetí za člena (u mladších 18ti let je nutný písemný souhlas zákonného zástupce)
  • Absolvovat teoretickou přípravu s lektory naší školy v těchto předmětech:
    • Aerodynamika a mechanika letu, stavba a konstrukce letadel, motory, vrtule, přístroje
    • Letecký zákon, letecké předpisy, plánování a provedení letu, spojovací předpis
    • Lidská výkonnost a omezení
    • Letecká navigace, meteorologie, provozní postupy
  • Složit teoretickou zkoušku, která se provádí nejpozději před praktickou pilotní zkouškou.
  • Praktický výcvik
  • Proč výcvik u nás?
    • Výrazná úspora nákladů v porovnání s komerční školou na řízeném letišti, například za letištní poplatky (přistávací poplatky a čas v řízeném prostoru letiště)
    • Po ukončení výcviku máte k dispozici klubové zázemí pro další létání a zvyšování kvalifikací za výhodných klubových podmínek
    • Atraktivní prostředí a letadla.

Kontaktujte nás a rádi vám poskytneme bližší informace!