Často kladené otázky

Co je to vyhlídkový let?

Vyhlídkový let je zažitý termín pro krátký neobchodní let za úplatu provozovaný organizací pro výcvik nebo organizací vytvořenou za účelem propagace sportovního či rekreačního létání. Dnes se takový let v souladu s legislativou EU nazývá Seznamovací let. Uvádíme-li zažitý termín vyhlídkový let, myslíme tím Seznamovací let. Lety provádíme dle směrnice Úřadu pro civilní letectví CAA-SL-102-n-16.

Kdy se mohu přijít proletět?

Létáme celý rok a to zpravidla o víkendech a svátcích, od asi 9 hodin ráno do západu slunce. Během léta obvykle provozujeme i ve všední dny. Dostupné termíny jsou v našem rezervačním systému na www.

Létáme za příznivého počasí, bez deště a silného větru. Pro let motorovým letadlem je vhodnější volit čas brzy dopoledne nebo později odpoledne. To nebývá vzduch tolik turbulentní. Pro let na kluzáku je obvykle vhodnější letět kolem poledne.

Cena za let letadlem Cessna pro 1 až 3 cestující je za osobu, nebo za celé letadlo?

Cenu za let uvádíme vždy za letadlo, nikoliv na osobu. Je tedy na vás, kolik vás poletí, ale cena zůstává stejná. Maximální kapacita letadla jsou pilot + 3 cestující, ale můžete také letět sám(a) nebo ve dvojici.

Co na sebe?

Oblečte se především pohodlně a přiměřeně k počasí.

Co s sebou?

Vaší letenku, vytištěnou nebo alespoň v mobilu. A pohodovou náladu.

Koho s sebou?

Na letiště s vámi může přijít kdokoli, kdo si s vámi chce užít váš zážitek.

Jak dlouho před letem mám přijít na letiště?

Stačí, když dorazíte krátce před časem uvedeným na letence. Po příjezdu na parkoviště Aeroklubu jděte k hlavní budově a oslovte kohokoliv z personálu, nebo volejte na číslo  534 001 823

Kde mohu let zakoupit?

Letenku nebo dárkový poukaz získáte na webu Aeroklubu Břeclav. Při koupi dárkového  poukazu si potom obdarovaní mohou let rezervovat kdykoliv během platnosti poukazu. Letenku lze zakoupit i přímo na letišti, pro vaše pohodlí však doporučujeme objednání předem na našem webu.

Vyhlídkový let chci věnovat jako dárek. Je možné k letu vystavit dárkový poukaz?

Ano, dárkový poukaz můžete objednat na našem webu. Na poukazu neuvádíme jméno ani žádné jiné osobní údaje

Jaká je platnost Dárkového poukazu?

Dárkový poukaz má platnost jeden rok od jeho zakoupení. Platí jen pro lety z letiště Aeroklubu Břeclav a na letadlech provozovaných Aeroklubem Břeclav.

Jaké osobní údaje jsou na poukazu?

Dárkový poukaz je anonymní. Neuvádíme žádné jméno ani kontaktní údaje, které vyplní kupující.

Objednaný poukaz nebo letenka nedorazila!

Dárkový poukaz (nebo letenku) odesíláme ihned po zaplacení. Máme ale zkušenost, že občas email zabloudí  do nevyžádané pošty (SPAM). Pokud nenajde ani tam, neváhejte nás kontaktovat telefonicky nebo e-mailem.

Jaký je hmotnostní limit pro cestující?

Obvykle je to 100 kg na cestujícího, liší se to ale podle zvoleného letadla, tak  pokud si nejste jisti, ozvěte se nám a probereme to.

Mohu si trasu letu zvolit?

Ano! To, kam poletíte, záleží především na vás. Nabízíme nejoblíbenější trasy, ale neváhejte se domluvit přímo s pilotem před letem, kam byste chtěli letět. Na kluzáku to ale nejde – tam vás vytáhne vlečné letadlo do výšky 800 – 1000 metrů a pak následuje volný let v blízkosti letiště.

Jako dlouho mohu letět?

Maximální doba letu pro motorová letadla je omezena především množstvím paliva v nádržích – Cessna nese palivo na zhruba  4 hodiny. Máme ale vyzkoušeno, že lety delší než hodinu nemusí být pro začátečníky vhodné.  Za optimální dobu letu považujeme 30 minut.

Mohu za letu fotografovat/filmovat?

Určitě ano! Ale nezapomeňte si let především užít ☺

Mohu mít za letu zapnutý mobil?

Ano, mobil u nás nemusíte vypínat. Na telefonování to během letu ale není moc vhodné, tak si radši místo toho let užijte.

Mohu si za letu vyzkoušet řízení letadla?

Řízení letadla si můžete vyzkoušet v rámci Pilota na zkoušku, kdy si principy řízení vysvětlíte v rámci předletové přípravy.

Co je to let Pilotem na zkoušku, jak se liší od vyhlídkových letů?

Samotnému letu předchází předletová příprava s pilotem, kdy se dovíte základní informace o létání, letadle, jeho vybavení a řízení. Během letu si pak budete moci vyzkoušet řízení letadla či úlohu druhého pilota.

Mohou také letět děti? Jak malé děti mohou letět?

Ano, ale v doprovodu dospělého a se souhlasem zákonného zástupce.

Není určen věkový limit, ale je potřeba, aby mohlo dítě sedět samostatně na sedadle a být připoutáno. Určitě zvažte, jestli je dítě už dost velké na to, aby z letu mělo zážitek.

Mám dárkový poukaz, ale chci letět jinou službu, než je na poukaze uvedeno, můžu?

Ano, při rezervaci letu si vyberte kteroukoliv z nabízených služeb, zadejte kód z poukazu. Pokud bude vybraná služba dražší, rozdíl doplatíte (buď převodem na účet nebo hotově či kartou na místě)

Nenašli jste odpověď?