Drazí přátelé a fanoušci leteckého sportu,

s hrdostí Vám oznamujeme, že v srpnu roku 2021 se na letišti Břeclav uskuteční odložené Mistrovství Evropy v akrobacii letounů, a to v kategorii UNLIMITED - v královské kategorii, ve které létají ti nejlepší piloti, jako je Martin Šonka.

A jaký bude přesnější program akce?
út 17. 8. - pá 20. 8. - oficiální tréninky
pá 20. 8. - slavnostní zahájení
so 21. 8. - so 28. 8. - SOUTĚŽ
so 28. 8. - v tento soutěžní den disciplína Free Style (informace zveřejníme později), dekorování vítězů, LETECKÝ DEN

Pořadateli mistrovství jsou Aeroklub Břeclav a Aeroklub České republiky.

Bude se jednat o otevřené mistrovství = zúčastnit se mohou i mimoevropští soutěžící. Očekáváme účast cca. 35 závodníků.

Bližší informace budeme postupně doplňovat, proto sledujte
- naše webové stránky www.aeroklubbreclav.cz
- náš facebook Aeroklub Břeclav
- instagram www.instagram.com/aeroklubbreclav/

Oficiální hashtag: #eac2021breclav

Těšíme se na Vás!

Vážení příznivci létání a her,

na Letišti Břeclav se bude v sobotu 19. 9. 2020 od 9:00 konat sportovní klání v leteckých i neleteckých disciplínách Břeclavské Eso.

Jaké jsou soutěžní disciplíny?
- navijákový start s přistáním na přesnost
- střelba vzduchovkou na terč
- hod granátem

Soutěžící budou z řad členů Aeroklubu Břeclav, spřátelených aeroklubů, a také mezi sebou rádi uvítáme 3 účastníky z řad veřejnosti!

První tři z Vás, kteří nám napíší na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., že by se soutěže rádi zúčastnili, budou přizváni.
Není se třeba ničeho bát, v letecké disciplíně poletíte se zkušeným instruktorem a budete vše sledovat a samotný let si užívat :)

Těšíme se na Vás! :)

🥇Parádní úspěch našich plachtařů!🥈
V srpnu se na letišti Zbraslavice uskutečnilo Plachtařské Mistrovství ČR juniorů. No a hned dvě přední příčky obsadili naši členové!
Mistrem ČR se stal Honza Viskot, na druhém místě následován Honzou Zapletalem!
Pánové, jste borci! Jsme na vás pyšní!
Internetové stránky mistrovství: https://souteze.lkzb.cz/pmcrj2020/

Fotografie všech těch, jejichž práce v první linii nejen při pandemii COVIDu, byla odměněna vyhlídkovým letem nad Lednicko - Valtickým areálem.
Akce proběhla v neděli 26. 7. 2020 ve spolupráci s městem Břeclav, kdy Aeroklub poskytl vyhlídkové lety zdarma a město Břeclav vybralo organizace k ocenění a zajistilo materiální a mediální podporu.
Za město Břeclav se zúčastnil starosta Bc. Svatopluk Pěček a za Aeroklub předseda rady Libor Babák.
Akce proběhla ke spokojenosti všech zúčastněných.