Aeroklub Břeclav a Aeroklub České Republiky pořádají
Mistrovství světa v akrobacii letounů 2019 v kategorii Intermediate!

MS se bude konat ve dnech 5. – 13.7.2019 a bude ukončeno Leteckým dnem s exhibiční airshow vítězů dne 13.7.
Očekáváme účast asi 60 pilotů z celého světa. Létat budou na akrobatických plnokrevnících typu Extra, SBach, Suchoj, Zlín a dalších.
Soutěž bude v celém jejím průběhu přístupná veřejnosti.
Pro bližší informace, aktuality z příprav a průběhu mistrovství, sledujte informační kanály:

facebook: www.facebook.com/wiac2019
instagram: www.instagram.com/aeroklubbreclav
twitter: www.twitter.com/aeroklubbreclav

Oficiální web: www.wiac2019.cz

Těšíme se na Vás!

Mezinárodní akrobatická komise FAI přijala před několika dny nabídku Aeroklubu Břeclav na pořádání
Mistrovství světa v akrobacii letounů 2019 v kategorii Intermediate.

Po sportovní stránce tuto soutěž zaštítí Aeroklub České republiky.
Pro náš Aeroklub je pořádání Mistrovství nesmírnou poctou a současně velkou výzvou. Věřím, že touto soutěží přitáhneme pozitivní pozornost k České republice, Jihomoravskému kraji, městu Břeclavi a leteckému sportu.
Čeká nás hodně práce, a proto jsme se již pustili do prvních příprav.
O všech novinkách, aktivitách, doprovodných akcích, setkáních a změnách vás budeme průběžně informovat, jak na našem webu, tak i prostřednictvím dalších médií.
Již teď vám můžeme slíbit, že soutěž bude v celém jejím průběhu přístupná veřejnosti.

6.4. jsem s Petrem Z. absolvoval neobyčejný let. Odlet z Břeclavi jsme naplánovali a uskutečnili po západu slunce, ale stále 5 minut před tzv. občanským soumrakem.

Noc v letectví začíná právě občanským soumrakem. Po odletu z LKBA jsme stoupali směrem na LKTB, což byl náš otočný bod, a aktivovali na Brno radar náš letový plán. Plán musí být podán na všechny mimoletištní lety v noci.